Uus-Meremaa päevikud, osa VII

Meil oli veel üks (poolik) päev Queenstownis ning otsustasime selle veeta vaadates ringi veel mõnedes Sõrmuste Isanda triloogia võttepaikades, kuna Queenstowni ümbruses filmiti seda päris pikalt. Läksime “Sõrmuste Isanda safarile”, mis pidi viima huvilisi väikeste gruppide kaupa džiipidega ümbritsevat maastikku (ja võttepaiku) avastama. Meie grupis olid mõned, kes viimasel hetkel tühistasid, seega oli terve auto ja giid täiesti meie päralt. Sõitsime Queenstownist mööda Wakatipu järve kallast pidi edasi põhja poole, Glenorchy külakesse, ja sealt veel edasi sellisesse väikesesse kohta, mille nimi oli Paradise. Ilus oli seal tõesti, kuigi ilm oli vahepeal jälle pilviseks näinud ning paljud mäetipud varjanud. Kuulsime huvitavaid fakte Sõrmuste Isanda filmide tegemisest ning isegi meie giid oli peaaegu filmis taustanäitlejana kaasa teinud (ühena Rohani ratsanikest). Kuna meile mõlemale need filmid ka väga meeldivad, oli täitsa põnev oma silmaga tunnistada, et näed, ongi täpselt samasugused mäed või täpselt samasugune lagendik, nagu seal stseenis oli. Tagasiteel tegime veel mõned peatused, kaasa arvatud Glenorchy küla vanas sadamas Wakatipu järve kaldal, mis veel umbes 50 aastat tagasi oli küla ainus ühendustee ülejäänud Lõunasaarega (autotee Queenstownist Glenorchysse valmis alles 1960ndatel – kuni selle ajani käis igasugune transport mööda järve aurulaevadega).

Wakatipu ja Queenstown

Wakatipu järve ääres, giid tegi pilti

Teel

Kuskil Glenorchy lähistel, taustal Isengardi võtteplats

Glenorchy paadikuur

Vaade Wakatipu järvele Glenorchyst

Vaade

Veel üks võtteplats (siin olid olivantsid)

Meie tuuriauto

Lõunaks olime Queenstownis tagasi ning sõime järve ääres istudes kohalikku fish’n’chipsi. Kuna Uus-Meremaa oli algselt Suurbritannia koloonia, pole ka ime, et paljud brittide lemmiktoidud, nagu fish ja chips, on siin nii populaarsed. Samuti nägime eriti Queenstowni ümbruses väga palju šotipäraseid kohanimesid, mis olevat tingitud suurest hulgast šotlastest, kes 19. sajandil kullapalaviku ajal Lõunasaarele tulid. Pärastlõunal asusime teele ida suunas, peatudes vahepeal muuhulgas ühe kõrgete kallastega jõe ääres, mille silla pealt tehti benjihüppeid. Üsna pea hakkas ka maastik muutuma ning varsti ümbritsesid meid igalt poolt kollakas-pruunid, lagedad, ümarad künkad. Õhtul peatusime Omarama linna lähedal paikneval telkimisplatsil. Sisuliselt oli tegu lihtsalt suure platsiga maantee kõrval, lisaks oli seal üks kuivkäimla ning vett võis käia hankimas kohalikust jõest. Ümberringi ei olnud eriti midagi vaatamisväärset, sest siinne Lõunasaare osa on väga hõredalt asustatud. See-eest nägime tol õhtul esmakordselt imeilusat ja selget tähistaevast, Linnutee eredalt üle taeva jooksmas. Sarnane vaatepilt ootas meid ees ka järgnevatel öödel, mis me veetsime samas Lõunasaare piirkonnas.

Queenstowni sadama piirkonnas

Queenstown

Jõgi ja benjihüppe sild

Benjihüppajad sillal (pilti suurendades on ühte neist ka näha õhus)

Sama jõgi, teine sild

Sama jõgi, teine koht

Šokolaadimäed

Teel

Ööbimisplats

Hommikul jätkasime teed Mt Cooki küla suunas. Sinna viib pikk looklev tee mööda Pukaki järve kallast ning see asub taaskord vanas liustikuorus. Juba kaugelt hakkas silmapiiril paistma valge mütsiga Mt Cook (maori-keelse nimega Aoraki, mis tähendab pilvetorkajat), Uus-Meremaa kõrgeim mäetipp (u. 3700m). Mt Cooki küla ise on väikene, koosnedes enamjaolt majutusasutustest, infokeskusest ja paarist toidukohast. Meie matkaplats asus külast veel 2km edasi mägede suunas ning see oli kõige suurem ja kõige populaarsem ööbimispaik, kus siiani olime peatunud. Lugesime varem internetist, et kuna see matkaplats on oma ainulaadse asukoha ja vaate poolest üks Lõunasaare popimaid, läheb see alati õhtuks väga autosid täis. Kui me umbes lõuna paiku kohale jõudsime, oli vast pool platsi tühi, nii et saime endale valida meelepärase asukoha, kuid päeva edenedes ja õhtu saabudes oli ümberringi juba ligi 100 autot. Pärast sisseseadmist võtsime ette jalutuskäigu matkaplatsilt külasse ja siis tagasi (olles vahepeal külas ostnud päikselise päeva tarbeks jäätist). Matkaplatsi ümber oli veel paar jalgrada, mis viis mägedele lähemale. Sel päeval läksime ühte vaatepunkti, kus nägi Muelleri liustiku järve (liustik ise jäi mägede vahele ja meie vaateväljast välja). Matkaplatsi ümber oli ka palju keasid ringi lendamas, samuti mingitsorti pardid (kelle kohalik nimi oli putakitaki) ning kümnete viisi väga julgeid jäneseid.

Pukaki järv ja Aoraki/Mt Cook

Jõuame lähemale

Matkaplats

Teel külasse

Teel

Külas

Tagasiteel külast

Teel vaateplatsini

Muelleri liustikujärv

Pardid

Jänes

Veel üks jänes

Õhtul

O ja Ü

Advertisements
Categories: Uncategorized | Tags: , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: