Uus-Meremaa päevikud, osa V

Hommikul ärkasime üle pika aja esimest korda sinise taeva all. Päike oli välja tulnud! Jalutasime mööda Wanaka järve kallast, nautisime mõnusat ilma, lõunaks sõime jäätist. Õhtul läksime keskusesse, sõime pitsat, ning jalutasime tagasi karavaniparki. Sel õhtul oli selge taevas ning esimest korda lõunapoolkeral nägime ka tähti. Muidu tähine taevas nagu ikka, ainult et Orion oli tagurpidi, Põhjanaela ei olnud kuskil, ning Lõunarist oli selgelt nähtav.

Teel Wanaka järve juurde

Viinamarjaistandused

Wanaka järv

Vaade Wanaka linnale taamal

Järv

Järv

Vaade kaugetele mägedele

Wanaka järve ääres

Veel üks vaade

Järvekallas

Wanaka eramud

Wanaka järv nähtuna linnast

Õhtu karavanipargis

Järgmisel päeval võtsime ette pika tee lõunasse, täpsemalt suundusime Lõunasaare alumises otsas olevasse Invercargilli linna. Kolm ja pool tundi sõitsime mööda käänulist maanteed, vahepeal läbisime mingit sorti puuvilja-oru, sest tee peal olid igalpool puuvilja istandused ning ühes kohas isegi hiiglaslik kuju, mis koosnes pirnist, õunast ja mingit sorti virsikulisest. Tee ääres olid iga natukese aja tagant sildid, mis pakkusid müügiks värskeid õunu, pirne, ploome, nektariine, virsikuid, isegi siidrit. Peatusime ka ühes taolises kohas ning ostsime karbitäie värskeid nektariine ja värskeid ploome. Samuti oli Wanaka-Invercargilli teel näha arvukalt lambakarjasid, neid pidi seal olema küll tuhandeid ja tuhandeid. Nägime isegi üht alpaka karja, keda kasvatakse siin villa jaoks. Enamik teest oli mägine, aga ühel hetkel jõudsime tasandikule, mis oli omakorda nii lapik kui üldse lapik olla saab (kuigi taamal silmapiiril on alati kuskil mäed paistmas).

Teel Invercargilli

Puuvilja-kuju

Väikelinn tee peal

Teel

Teel

Teel

Lambad

Nüüd olime Invercargillis. Meie peamine sihtmärk oli Maailma Kiireim Indian, ehk Invercargillis elanud Burt Munro mootorratas, millega ta omal ajal Bonneville soolajärvel kiirusrekordeid püstitas (ja tuntud samanimelisest filmist). See oli välja pandud kohalikus tööriistapoes ilma piletit küsimata, koos suure hulga muu vanatehnikaga. Poes oli ka paras portsjon mootorrattureid, kes olid sinna sama asja vaatama tulnud ja järgnevatel päevadel nägime tosinate kaupa kroomist säravaid kruisereid igal pool ringi sõitmas. Pärast seda suundusime kohalikku transpordi muuseumisse, kus oli veel suurem kollektsioon uunikume – sõiduautosid, veoautosid ja traktoreid. Õhtuks läksime linna lähistele laagriplatsile, kus seekord olime vahelduseks üürinud väikese majakese (sisuliselt ühe toa).

Indian (kiire)

Vanatehnika

Vanatehnika

Transpordi muuseum

Suur punane auto

Transpordi muuseum

Transpordi muuseum

Pisike maja

O ja Ü

Advertisements
Categories: Uncategorized | Tags: , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: