Pühapäev, 3. august

Blogi on suvepuhkuselt tagasi ja meie samuti! Pärast kahte toredat (ent väga kiiresti mööda läinud) nädalat Eestis oleme tagasi Edinburghis. Elu siin läks üsna ruttu tagasi argistesse radadesse ja oleme nüüd mõlemad jälle töölainel. Ilmad on siin ka võrdlemisi suvised olnud, kuigi Eesti leitsakuga muidugi võrrelda ei saa. Selle-eest on meil muid toredaid sündmusi peagi ees ootamas. August on Edinburghis festivalikuu – iga päev toimub linnas sadu erinevaid kultuuriüritusi, lisaks komöödia- ja kirjandusfestivalile leiab kesklinnast iga nurga pealt tänavaesinejaid, kõik kohad on turiste täis ning kõige tipuks toimuvad praegu meie naaberlinnas Glasgow’s ametlikud Briti Rahvaste Ühenduse spordimängud (Commonwealth Games), kus võistlevad pea kõikide endiste Briti kolooniate (nende hulgas Kanada, India, Austraalia, Uus-Meremaa, Lõuna-Aafrika jpm, kuid mitte USA) sportlased – ka see on suurendanud inimeste hulka tänavatel. Ka meil on plaanis lähinädalatel mõnele komöödiaüritusele minna ning augusti kolmandal nädalal tulevad meile külla ka esimesed külalised kodumaalt, nii et on, mida oodata.

See nädalavahetus tervitas meid üsna vihmase ilmaga, kuid täna avastasime hommikul, et järgmiseks paariks tunniks lubatakse päikest, mistõttu tegime väikse jalutuskäigu kesklinna. Hulkusime mööda Printsessi aedu, mis on park Edinburghi lossi all orus, kust leidsime väga eheda väikse ajamaja ning lillepeenrasse rajatud töötava kella (isegi kella seierid olid üleni taimedega kaetud). Kella kõrvale oli püstitatud ka linnumajake, ning kuna paari minuti pärast oli saabumas täistund, jäime ootama, et mis või kes sealt majakesest välja võiks ilmuda. Nagu oodatud, sõitiski sealt välja mehaaniline lind ja lehvitas oma tiibu, kuid korraliku “KUKKUU” asemel kostis linnust üsna vaikselt ja pettumustvalmistavalt paar piiksu, mis samahästi oleks võinud tulla mõnest 1980ndate elektroonilisest käekellast.

Pärast parki tegime tiiru peale ka Šoti Kunstimuuseumile, mis osutus väiksemaks, kui meile alguses oli tundunud. Kuigi nende väljapanek ei olnud just kõige suurem (ilmselt tunni-pooleteistkümnega saime hakkama), oli seal siiski tore ringi vaadata ja end kultuursena tunda. Ja sarnaselt Šoti Rahvusmuuseumile oli ka see koht tasuta sissepääsuga, kuigi kohe sisenedes sattusime vastakuti noormehega, kes küsis annetusi muuseumi jaoks. Kui muuseumiga ühele poole saime, oligi väljas hakanud sadama, mistõttu suundusime seejärel tagasi koju. Tee peal said ka mõned pildid tehtud, mis nüüd teile vaatamiseks jätame.

Edinburghi loss nähtuna Printsessi tänava aedadest

Edinburghi loss nähtuna Printsessi tänava aedadest

Pargis

Pargis

Park oli tõesti päris suur

Park oli tõesti päris suur

Ja seal oli ka monument erinevates sõdades osalenud Šoti sõduritele

Ja seal oli ka monument erinevates sõdades osalenud Šoti sõduritele

Ja väga hubase moega majake, kus meie teooriate kohaselt elas pargivaht/aednik

Väga hubase moega majake, kus meie arvates elas pargivaht/aednik

Töötav lillekell (suur seier liikus meie endi silme all)

Töötav lillekell (suur seier liikus meie endi silme all)

Ja pettumust valmistanud kägu

Ja pettumust valmistanud kägu

Kunstimuuseumi ees, inimesed olid kogunevad tänavaesinejaid vaatama (ei olnud väga andekad)

Kunstimuuseumi ees, inimesed olid kogunevad tänavaesinejaid vaatama (kes kahjuks ei olnud väga head)

Šoti Rahvuslik Kunstimuuseum

Šoti Rahvuslik Kunstimuuseum

Muuseumis

Muuseumis

O ja Ü

Advertisements
Categories: Uncategorized | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: