Pühapäev, 13. aprill

Meil on siin ilus kevad, kõikjal õitsevad lilled (tulbid, nartsissid, isegi võililled), aga ilmad ise on ikka samasugused jahedad ja tuulised. Vahepealne aeg on möödunud kiirelt ja argiselt, sekka veidi Eesti delikatessidega maiustamist – Oliverile sünnipäevaks saadetud karp Tallinna kilusid ja Merevaik leidsid oma maitsva otsa kilupirukates ja merevaigu-pastas. Üldiselt oleme siin kohaliku toiduga ära harjunud, aga endiselt tunneme aeg-ajalt puudust korralikust hapukurgist, kohukestest ja muudest eesti piimatoodetest, peen- ja mustast leivast ning pelmeenidest. Eile sattusime esimest korda ühte tõeliselt suurde toidupoodi (see oli peaaegu sama suur kui mõni keskmist mõõtu Prisma) võrreldes nendega, mis tavaliselt linnas ette on jäänud. Muidugi selle jaoks pidime me sõitma praktiliselt linnast välja, sest siin on kõik suuremad kaubanduskeskused linnast väljas. Seal oli ka valik palju suurem kui meie tavalistes poodides, aga kui tihti sa ikka viitsid nii kaugele piima ja juustu järele minna.

Teel suurde poodi tegime vahepeatuse Gorgie Linnafarmis, mis tegelikult asub üsna meie kodu lähedal, ainult et me enne ei olnud üldse teadlikud sellise koha olemasolust. Nimi kirjeldab seda kohta üsna hästi – see on mõeldud paigaks, kus linnalapsed saavad tulla ja vaadata, kuidas näevad välja kanad ja sead ja lambad ja lehmad ja nende kohta igasugu asju õppida; aga samuti õppida tundma igasuguseid taimi, mida kasvatatakse toiduks. Sissepääs oli tasuta (kuigi igasugused annetused olid teretulnud – lahkudes leidsime, et paberist naelu taskus pole, parema puudumisel jätsime rahakotinurgas peidus olnud euroviieka) ning koht ise, kuigi väike ja mitte just kõige moodsam, nägi välja, nagu hoolitseksid selle eest väga pühendunud inimesed (peamiselt vist töötavadki seal vabatahtlikud).

Kõndisime ringi maitsetaime-aias ja vaatasime, kuidas maasikapuhmastel olid juba õied, kuidas sirgusid kapsapead ja isegi peenratäie vaarikavõrseid tundsime ära. Hästi palju oli ka erinevaid kanasid ja kukkesid, üks uhkema sulestikuga kui teine. Põssad pakkusid ka silmarõõmu oma kamraadliku käitumisega, nägime ka mõnda kitse, ühte lehma ja käputäit lambaid. Küülikuid oli ka ning isegi üks madu, kaks kilpkonna ja kaks habesisalikku (google andis nende korrektseks nimeks “habeagaam”). Osasid loomi sai ka katsuda ja ümberringi oli näha palju õhinal silmadega lapsi. Meil oli ka väga põnev, sest lisaks toredate loomade nägemisele oli seal ka niisama ilus ringi jalutada. Lõpetuseks veel mõned pildid meie külaskäigust:

Parditiik

Parditiik

Kanakuut

Kanakuut

Pruun kana, valge kana

Pruun kana, valge kana

Üks väga uhke kukk

Üks väga uhke kukk

Lilleaed

Lilleaed

Kasvuhoonetes kasvatati ka igasugust kraami

Kasvuhoonetes kasvatati ka igasugust kraami

See oli vist kapsaaed

See oli vist kapsaaed

Veel aeda

Veel aeda

Lapiline põssa

Lapiline põssa

Ehtne šoti lehm!

Ehtne šoti lehm!

Põssad tundusid väga seltskondlikud

Põssad tundusid väga seltskondlikud

Ka puhkehetkedel otsiti teineteise seltsi

Ka puhkehetkedel otsiti teineteise seltsi

Kitsed olid hiljuti paljunenud

Kitsed olid hiljuti paljunenud

Lammas! (ei tea, mis tõugu ta on, kas ikka on "ehtne šoti" või kuskilt mujalt pärit?)

Lammas! (ei tea, mis tõugu ta on, kas ikka on “ehtne šoti” või kuskilt mujalt pärit?)

Veel lambaid

Veel lambaid

Ka lammastel olid järglased

Ka lammastel olid järglased

Veel vaateid linnafarmist

Veel vaateid linnafarmist

O ja Ü

Advertisements
Categories: Uncategorized | Tags: , | 1 Comment

Post navigation

One thought on “Pühapäev, 13. aprill

  1. Pille Aguraiuja

    Täiesti tavaline dorset, neid võib kodumaalgi vahtida! Ehtsast šotist on asi kaugel, aga ju siis on laste jaoks otsitud kõige lambam lammas..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: