Pühapäev, 30. märts

Kuigi ametlikult on käes kevad, on ilmad meil siin endiselt üsna tuulised ja vihmased. Siiski on märke sellest, et tasapisi läheb ka soojemaks – parkides õitsevad nartsissid ja krookused ning talvejoped on nüüdseks välja vahetatud õhemate jakkide vastu. Meie tähistasime peagi saabuvat aprilli oma esimese teatrikülastusega. Panime korralikult pühapäeva-riided selga ning valmistusime osa saama brittide teatrikultuurist, mis peaks ju olema üsna kõrgel tasemel. Teatri nimi oli King’s Theatre (Kuninga teater) ja asus see kesklinnas, meie kodule päris lähedal. Kohale jõudes pidime kohalikust kassast oma interneti teel ostetud piletid lunastama ja siis oli meil veel natuke aega enne etendust. Tahtsime veidi näkitseda ja meid suunati teatri baari. Kahjuks oli tegu “baariga” selle sõna kõige otsemas tähenduses, ehk siis peale jookide ja krõpsude seal midagi muud ei müüdudki, ning pettunult (sel hetkel oleksime vabalt võinud mõne korraliku võileiva või koogitüki ära süüa) lonkisime sealt minema. Kuna etenduse alguseni oli veel üle poole tunni aega, põikasime kõrvaltänaval olevasse kiirtoidupoodi (mis on üks väga laialtlevinud kiirtoidu-kett siin), kuid sealne kaup oli kohe erakorselt halb (kuiv pitsalõik, mille põhi oli martsipani konsistentsi ja papi maitsega ja kuhu oli pintsliga “katet” ehk vesist tomatikastet peale võõbatud; kuiv võileib, kus paksu kukli vahel oli viil sinki ja tomat-kurk; ülemäära magus ananassikoogike, mille ainus seos ananassiga oli kollane värvus; ning lõpuks “vaarikavesi”, mis maitses nagu puhas suhkruvesi), seega väga täis me kõhtu ei saanud.

Pool tundi enne etenduse algust lasti saali. Saal oli nagu ikka – rõdudega, punase kardinaga, igasuguste muude kaunistuste ja ilustustega. Pea kohal laiutas üsna moodsa-ilmeline laemaal, mis ei läinud hästi kokku ülejäänud saali sisustusega. Samuti panime tähele, et olime seal ilmselt ühed kõige nooremad inimestest. Saalisolijate keskmine vanus võis olla kuskil 50-60 kandis. Võib-olla oli see tingitud sellest, et käisime päevasel seansil, aga igatahes lapsi/noori nägime publiku seas vaid üksikuid. Samuti jäi silma, et enamik inimesi oli kohale tulnud igapäevastes riietes. Veel üks kummaline seik oli see, kuidas iga vaatuse järel tehti lühikene paus, mille jooksul inimesed kogunesid saali äärtesse pikkadesse järjekordadesse, mille eesotsas seisid suure karbiga töötajad. Me üritasime tükk aega välja mõelda, mida seal jagatakse, kuni lõpuks üks meie ees istunud tädi tuli ka järjekorrast tagasi, käes väike topsik jäätisega. Ümberringi vaadates taipasime, et umbes pooltel saalisolijatest olid nüüd käes need väiksed jäätisetopsid, mida nad isukalt plastlusikaga sõid, isegi siis kui etendus juba edasi läks. Teisel vaheajal ilmusid jäätisemüüjad jälle välja, aga samas võis ka näha, kuidas mõned inimesed saabusid tagasi baarist, käes topsike õlle või veiniga. Kõik see tundus meile kohutavalt kummaline. Kuigi meie uudishimu oli suur, jäi jäätis ostmata. Tundub kuidagi vale süüa jäätist ilusas teatrisaalis, istudes ilusa velvetkattega istme peal, seljas ilusad riided. Aga siin on see igati levinud komme. Pärast etendust paistsid iga reavahe põrandalt vähemalt paar tühja mahajäetud topsi. Natuke kahju hakkas teatri koristajatest.

Kuid hoolimata siinsest kummalisest teatrietiketist, oli etendus ise igati tasemel (Agatha Christie kirjutatud “Must kohvi”, mille peaosategelane oli Hercule Poirot), nii et tegelikult jäime oma esimese teatrikogemusega väga rahule. Järgmisel korral vähemalt teame, mida oodata.

Kevad Edinburghis!

Kevad Edinburghis!

Kuninga Teatri saalis

Kuninga Teatri saalis

Kohustuslik punane eesriie

Kohustuslik punane eesriie

Teatrisaali laemaal

Teatrisaali laemaal

O ja Ü

Advertisements
Categories: Uncategorized | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: