Kolmapäev, 29. jaanuar

Elu Šotimaal on vahepeal jätkunud endises rütmis. Ilm on ka samasugune nagu alati. Me ei olegi vist see aasta päris talve näha saanud, siin on isegi rohi säilitanud enam-vähem rohelise värvi. Küllap see on kogu sellest vihmast..

Eelmisel laupäeval, 25. jaanuaril, tähistati siin Šoti rahvuspoeedi Robert Burnsi sünniaastapäeva. Traditsiooniliselt tantsitakse sel päeval rahvatantse, süüakse haggist ja loetakse ette Burnsi luulet. Meie jätsime luulelugemise vahele, aga teised kaks saime ära proovida. Ülikoolis korraldati ka vastav üritus, kus saime oma teise Ceilidh tantsimise kogemuse. See on selline tore seltskonna tants, mida tantsid küll paarilisega, aga samas kõik tantsijad tantsivad ühtaegu ka üksteisega. Paras trenn oli küll see hüppamine, kargamine ja keerutamine. Varbad said ka korralikult läbi katsutud erinevate inimeste kingataldade poolt, sest rahvast oli palju. Enne tantsu pakuti ka Šoti rahvusrooga “haggis, neeps and tatties”, mis tegelikult ei ole midagi uhkemat kui haggis kartulite ja naeritega. Sööma pidime seda küll plastiktaldrikult, aga mida ühelt tudengiürituselt rohkemat oodata. Tegelikult oli tore.

Rohkem ei olegi midagi põnevat vahepeal juhtunud. Ära peaks vaid manima ühe õnnetu vahejuhtumi, kus üks hiirelõksudest, mis me sügisel hankisime, sai lõpuks oma tuleristsed kätte.. Loodame, et rohkem ei tule. Uuel nädalal alustab Ülle jälle laboritööga, mis on vähemalt veidike vaheldust arvuti taga istumisele ja kirjutamisele, millega ta muidu on viimased paar nädalat tegelenud. Oliverile veel vaheldust oodata ei ole, kuigi ta on juba selle üle üsna rõõmus, et saab praegu äri tegemise asemel tegeleda ka päriselt majade konstrueerimisega. Ühesõnaga, vaikselt siin kulgeme, niimoodi mööduvad päevad üsna kiiresti. Küllap peagi jõuab ka päris kevad kätte.

O ja Ü

Advertisements
Categories: Uncategorized | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: