Vanad võlad 2: jälle võlgu

Tööasjadega seoses on Oliveril viimastel kuudel päris palju ringi sõitmist olnud – Eesti-käigust sai juba mõni sõna kirjutatud, aga sellest ajast peale on veel reise toimunud.

Septembri alguses käis Oliver Glasgows ühe UK hiigelfirma kontoris kogemusi vahetamas. Rongid Edinburghi ja Glasgow vahel käivad mõne minuti tagant, nii et reis ise on väga lihtsaks tehtud. Umbes tunniajase rongis istumisega sai ta otse Glasgow kesklinna, sealt edasi reisis juba metrooga. Glasgows on metroo lahendatud kaher ringina, “välimine ring” ja “sisemine ring”. Need sõidavad sama marsruuti, aga vastupidises suunas. Kui natuke siltidega harjuda, saab ka linnale võõras inimene väga ruttu liiklemise selgeks.

Kuna Oliver jõudis linna väikese ajavaruga, jõudis ta rongijaama ümber ka paarikümneminutise jalgsituuri teha. Üldjoontes paistis Glasgow Edinburghile üsna sarnane. majad olid tuttavlikud ja inimesi umbes sama tihedalt. Kuigi ka Edinburghis oleme tänavamuusikuid küllalt tihti näinud, siis siin on need olnud üksik- või äärmisel juhul kaksiküritajad. Glasgow rahvas oli asja tõsisemalt ette võtnud ja ühe jalakäijate tänava laiemal ristmikul esitas neljaliikmeline tänavabänd väga osavalt versiooni Superstitionist. Laulja hääl oli tublisti karedam kui Steviel, aga sobis väga hästi.

Peale tööjuttude sirgeks rääkimist tõid metroo ja rong Oliveri sama sujuvalt koju tagasi.

Septembri lõpu poole tuli uus komplekt reise – kahekümne viiendal käis Oliver koos firma delegatsiooniga Aberdeenis. Kohalikud nimetavad seda “graniitlinnaks” sest kõik majad on just sellest kivist tehtud. Ilme oli tõesti pisut teistsugune, kuigi sõnadesse panna ei oska. Ehk pilt aitab asja selgitada.

Pesubetoon.

Pesubetoon

Aberdeen on Edinburghist kaugemal – rong sõidab sinna kaks ja pool tundi, suure osa marsruudist rannikut järgides. Hea fotoaparaadiga, kui pea poleks tööasju täis olnud (ja kui rong oleks natukene aeglasemalt sõitnud), oleks palju maalilisi pilte saanud.

Juba järgmisel hommikul viis lennuk Oliveri kaheks päevaks Londonisse – esimest korda. Kui Glasgow metroo on väga lihtne ja ühe pilguga haaratav, siis esimesed reisid Londoni metroos tahtsid pikemat teabetahvlite ees lõua sügamist. Liinid käivad risti-rästi ja mõnikord on ühe ja sama värviga mitu erinevas kohas lõpevat liini. Asja teeb keerulisemaks kui sõidusuunda märgitakse ilmakaarte, mitte lõpp-peatuse järgi – mine võta kinni, kas peaksid istuma ringiratast sõitva liini Eastbound või Westbound suuna peale..

Tuleb siiski kinnitada, et kahe päeva ringi sõitmise kogemus on igati piisav, et hakata Londoni metrood kõrgelt hindama. Kui põhiliinid ja suunad selgeks saavad, on väga lihtne ja mugav linna sees liikuda. Kogu Londonis veedetud aja jooksul ei olnud delegatsioonil vaja rohkem kui kilomeeter korraga jala liikuda, sest metroopeatus oli alati kohe nurga taga ja viis mõne ümberistumisega sihtkohale lähedale.

Kivist maja

Kivist maja

Klaasist maja

Klaasist maja

Kuigi jala liikuda vaja ei olnud, võeti siiski vabatahtlikult ette üks pikem tuur läbi Hyde parki.

Supelda ja sulistada

Supelda ja sulistada

Joosta ja mängida

Joosta ja mängida

Ööbimine Londonis oli hotellis, mille nimi on Neljatärnihotell, mis saidil booking.com ütleb enda olevat kolmetärnihotell ja mille kodulehel on üleval kaks tärni. Hoolimata segadusest tärnidega ei ole kohale suurt midagi ette heita. Kõik oli olemas ja puhas. Kõige märkimisväärsem osa öömajast oli ilmselt “vannituba seinakapis”, kus kummaski suunas käsi laiali ajama ei mahtunud.

Teise päeva õhtul tõi lennuk Oliveri koju tagasi.

Veel üks tööreis oli 09.-10.10 kui lennuk Oliveri taas Londonisse viis. Ööbimine toimus samas kohas, kuigi seekord saadud toal samas hotellis oli tubli neli korda suurem vannituba. Teisel päeval käidi Leicesteris, mis muidu taas tavapärase UK linna nägu, aga sisaldas endas ka päris Eesti-moodi turgu, kus leti pealt porgandeid osta saab. Edinburghis oleme sellisest veidi puudust tundnud.

Kaugem tripp oli veel 21.-22.10 Brüsselisse BIM töökotta, kus kaaluti Euroopa mudeldamise tulevikku. Öösel jättis Brüssel küll pisut räpase mulje – hotell oli vanalinnas, kus tänavad prügi täis, majad murenenud ja määrdunud ning aknaklaasid hallid. Siiski, oli ilusaid vaateid, näiteks tuvastamata kirik.

Väga suur maja

Väga suur maja

Kuna Oliver oli Üllele pilti lubanud, käis vaatas ta ka urineeriva mürsiku kuju üle. Ei olnud hotellist eriti kaugel. Ahhetama ei pannud, tuleb tunnistada. Pronksist kuju selline. Pissiv.

Häbitult, avalikus kohas

Häbitult, avalikus kohas

Hotell pani rohkem ahhetama, nimelt käidi Oliveri öö jooksul närimas, nii et hommik oli laiguline ja sügelev. Koju jõudes läks kogu varustus otseteed keemilisse puhastusse. Ärge Operas ööbige kui nahk armas.

Brüsselist sai Edinburghi viidud kohalikku šokolaadi. Oli hea magus.

Aasta lõpp peaks rahulikum tulema. Tööreisid tööreisideks, kunagi tahame ka koos vabamalt Londonisse kolama minna.

O ja Ü

Advertisements
Categories: Uncategorized | 4 Comments

Post navigation

4 thoughts on “Vanad võlad 2: jälle võlgu

  1. Mind hakkas huvitama see katedraal ja see on Cathedrale Sts Michel et Gudule – kiriku 1250. aastal ehitatud valge kivifassaad on parim näide Brabanti gootikast..
    Hea leht ka, ma ei olnud varem vaadanud – et siis hea kiirelt lapata enne kui kuhugi uude kohta minek jälle.. 🙂
    http://wiki.gomaailm.ee/wiki/brussel/

  2. Annika Leek

    ehh, ma olen jälle nihkes lugemisega ja kommenteerimisega, rahvasuus ka Brüsseli katedraaliks kutsutakse ja seal tasub sees ka ära käia- võimas, suur, kivine-tunnetad sajandite hõngu. Võrreldes naabrite prantslaste parima gooti ehitise- Jumalaema kirikuga- ei mõju brüsseli valge kivi nii mornilt.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: