Esmaspäev, 19. august

Sügis on vaikselt Šotimaale jõudmas. Tundub, et kohalik suvi kestiski vaid need kolm esimest nädalat, mis me siin olime. Viimastel nädalatel on ilm koguaeg enam-vähem sama olnud. Pilvine ja tuuline, mõnikord sajab vihma, teinekord on päikest. Hommikuti on õhk juba täitsa karge ja õhtud hakkavad ka pimedaks minema. Pihlakadki on juba punaseid marjakobaraid täis. Kuna head ilma pole olnud, ei olegi me vahepeal vabal ajal kuskil kaugemal rändamas käinud. Eelmine nädal üks õhtu jalutasime linna, et ilutulestikku näha. Täpsemalt oleme juba augusti algusest saati igal õhtul täpselt kell 22:30 läbi akna kuulnud, kuidas kesklinna pool rakette lastakse. Praegu on Edinburghis ka festivalihooaeg, see tähendab, et linnas toimub hästi palju erinevaid meelelahutusüritusi ja üks nendest toimub iga õhtu kõrgel Edinburghi lossi juures. Arvasime, et just sealt võivad raketid pärineda ja asusime reede õhtul teele Calton Hilli poole (see küngas, kus oli Ateena akropolise stiilis Rahvuslik Monument). Väljas oli juba täitsa pime ja Calton Hill ise oli ka peaaegu täiesti valgustamata. Võtsime ühel rohulisel mättal istet ja nautisime veidi vaadet tuledesäras linnale. Pea kohal võis isegi Suurt Vankrit silmata. Kui kell sai täpselt 22:30 algas lossi kohalt ka oodatud ilutulestik. Täitsa tore oli. Kahjuks fotokas nii pimedates tingimustes hästi pilti ei teinud, aga mõned siiski, et edasi anda meeleolu:

Vaade Calton Hillilt Edinburghi lossile ja kesklinnale

Vaade Calton Hillilt Edinburghi lossile ja kesklinnale

Kuu tõusmas sammaste tagant

Kuu tõusmas sammaste tagant

Ilutulestik

Ilutulestik

Üks õhtu käisime ka kohalikus kinos. Pidime ootama ligi 15 minutit (alates seansi väljakuulutatud algusajast), et ekraanile üldse pilt ette tuleks. Tuli välja, et midagi oli valesti projektori pirniga. Lõpuks saime ka filmi vaatamist alustada, kuid kuskil poole peal kadus jälle pilt eest ära, ainult heli oli. Pidime taas ootama, kuniks üks töötaja kohale kutsuti, kes üritas asja korda ajada. Selleks ajaks, kui film jälle käima läks, olime juba otsusele jõudnud, et siia kinno me küll enam tagasi ei tule. Pidime aga üsna pea oma sõnu sööma, sest kui film lõppes ja me saalist välja läksime, ootas uksel üks naine, kes vabandas, et filmi vaatamine sedavõrd problemaatiliseks kujunes ja andis kõigile saalist tulijatele tasuta kutsed ükstapuha millise uue filmi vaatamiseks. Ja ega neil vist muud varianti ei olegi, sest selline kogemus on väga kindel viis kliente kaotada – nüüd on neil aga garanteeritud, et me anname nende kinole uue võimaluse. Loodetavasti järgmine kord läheb libedamalt.

 

O ja Ü

Advertisements
Categories: Uncategorized | Tags: | 2 Comments

Post navigation

2 thoughts on “Esmaspäev, 19. august

  1. 😀 no ma ei tea – mul hakkab vist šotimaa kohta kujunema väike eelarvamus.. aga hea, et piletid ei olnud uuesti samale filmile! :))

  2. Ka meie suhtume juba igasse teenindusse/teenusesse märgatava ettevaatlikusega 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: