Pühapäev, 11. august

Ülle on viimasel ajal saatnud välja mitmeid avaldusi erinevatele tööpakkumistele. Ühele, kuhu ta oli juba mitu nädalat tagasi kirjutanud, vastati laupäeval. See oli ühest kohalikust nelja-tärni külalistemajast, kuhu oli suveks vaja lisatööjõudu. Marta-nimeline naine küsis, kas Ülle saaks juba järgmisel päeval (pühapäeval) tulla intervjuule/proovipäevale. Kuigi tundus natuke tobe raisata täiesti korralikku pühapäeva selle peale, otsustas Ülle siiski asja üle vaadata.

Külalistemaja asus ühes Edinburghi kesklinna ääristavas linnaosas, päris kenal vaiksel elumajasid täis tänaval. Maja ise oli kolmekordne, kõrgete akendega ja viktoriaanliku sisustusega – ühesõnaga päris uhke. Uksekella peale ilmus välja lühikest kasvu ladina-aktsendiga naine, kes oligi seesama Marta. Marta näitas natuke maja ja viis siis Ülle ühte tubadest (mis oli ka päris kobe) ja palus tal see korda teha. Kordategemine tähendas siis voodikatte kohendamist, akende eest tõmbamist ja vannitoa puhastamist. See võttis kokku aega umbes 10 minutit ja siis ütles Marta, et rohkem tubasid ei olegi vaja koristada ning edasi suunduti ühte teise ruumi. See oli vist kunagi olnud veranda, sest akendega kaetud seinad avanesid otse tagahoovi. Seal paluti Üllel veidi pesu triikida ühe päris vanamoelise ilmega aurupressiga. Olles näidanud paar korda ette, kuidas tuleb pesu triikida, et volte sisse ei jääks, ja kuidas neid pärast õigesti kokku voltida, teatas Marta rõõmsalt, et tema peab nüüd paariks tunniks välja minema ja jätab maja Ülle hoolde. Ja ühtegi teist töötajat majas ei olnud. Ning ah jaa, vahepeal peaksid tulema ka kahe toa külastajad ja Ülle peaks nad siis veel vastu võtma, nad sisse registreerima ja neile nende toad kätte näitama.

Olukorral oli (Šotimaale omaselt) kerge absurdimaik juures. Ise ei tuleks selle pealegi, et võtad praktiliselt kuskilt tänavalt endale uue töötaja ja siis tema esimesel (proovi)päeval jätad ta üksinda terve asutuse eest vastutama. Kes teab, mida kõike oleks Ülle võinud seal teha, kui ta oleks olnud veidike rohkem kuritahtlikemate kavatsustega inimene. Et aga Üllel tegelikult ei ole väga kuritahtlikke kavatsusi, siis ta veetis järgnevad kolm tundi pesu triikides, vahepeal külastajaid vastu võttes ja neid sisse registreerides. Külastajad pommitasid igasuguste küsimustega, nagu kas hotellis on wifi, kuhu saab parkida, mis bussiga siit linna saab, jne, millele Ülle vastust kahjuks ei teadnud. Olukorda tegi veidi lihtsamaks üks teine töötaja, kes vahepeal oli majja saabunud ning kes jutu järgi ka seal aeg-ajalt abiks käib, ning tema suutis ülejäänud külastajate mured ise lahendada. Lõpuks tuli ka Marta tagasi ning Üllele maksti 25 naela tema paaritunnise “panuse” eest. Enne lahkumist veel lisati, et kui neil on veel millalgi vaja abitööjõudu (ehk siis kui neil jälle kõik töötajad majast ära lähevad ja kedagi paremat asemele panna ei ole), siis nad võtavad ühendust ja kutsuvad uuesti. Eks näis, kas Ülle veel sinna teinegi kord tagasi läheb, aga samas miks mitte teenida 25 naela paari tunni pesutriikimise eest?

 

O ja Ü

Advertisements
Categories: Uncategorized | Tags: | 4 Comments

Post navigation

4 thoughts on “Pühapäev, 11. august

  1. Hoian pöialt sobiva töö leidmiseks! 😉

  2. Aitäh, kulub ära!

  3. Annika Leek

    Seda oli päris humoorikas lugeda, samas on mulle silma-kõrva jäänud nii briti kui USA tõsielusaadetest, et pesutriikimise oskus on midagi kauget ja raskesti saavutatavat…
    ja vähemalt oled oma CVsse nüüd ühe punkti kirja saanud. Algus seegi.

  4. Siin on muidugi päris popp viia oma pesu pesumajadesse – äkki seetõttu neile triikimine ei meeldigi. Selle aurupressiga, mis hotellis oli, oli aga minu arust päris lust triikida – lihtsalt paned pluusi sirgelt alusele, vajutad kaane kinni ja paari sekundi pärast ongi sirge 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: