Laupäev, 20. juuli

Laupäevaks olime plaaninud retke kohalikku IKEA poodi. See asus kohe linna piiridest väljas, pealtnäha rahulikus maakohas, kus taamal laiutasid madalad mäed ja avarad põllud, kuid siis ühtäkki oli seal kvartalite kaupa erinevaid laohoonetesse rajatud poode ja autosid paksult täis parkimisplatse. Suured kauplused ongi siin kõik peaaegu eranditult linna piiridest väljas. Olles siis veidi aega ekselnud poodide vahel, leidsime lõpuks ka Ikea üles.

Meil oli nimekiri kaasas neist asjadest, mida meil vaja oli, aga kes Ikeas varem käinud, see kindlasti teab, et välja tuled sealt poest ikka nii, et ostukott on täis asju, mida sa tegelikult ei plaaninud osta. Õnneks me siiski suurema osa vajalikust kraamist saime kätte ning kaks tundi hiljem lahkusime kahe pooleldi täis oleva koti ja ühe kokkupandava riidestangega.

Bussipeatuses oli päris hea vaade ümbrusele. Taamal olev küngas oli väga kutsuv ning otsustasime ühel ilusal päeval üritada sinna otsa ronida. Kõrguste vallutamise temaatika jätkus bussis, kus otsustasime esimest korda siinviibimise jooksul istuda kahekordse bussi ülemisele korrusele. Täpsemalt saime kohad täitsa ette, nii et meile avanes tagasiteel linna suurepärane vaade. Imetlesime Edinburghi äärelinna ja nende kenasid väikseid maju ja piinlikult korras hoitud aedu. Tänu kõrgele vaatepunktile saime veelkord aimu linna künklikust aluspinnast, sest buss sõitis kord mäest alla ja siis jälle mäest üles.

Vaade bussipeatusest mägedele, mis kaardi pealt hiljem järgi vaadates osutus Pentlandi küngasteks

Vaade bussipeatusest mägedele, mis hiljem kaardi pealt järgi vaadates osutus Pentlandi küngasteks

IKEA

IKEA

Bussiga teel tagasi linna

Bussiga teel tagasi linna

Meie istusime ka samasuguses bussis

Meie istusime ka samasuguses bussis

Kohalikku äärelinna-arhitektuuri

Kohalikku äärelinna-arhitektuuri

Teel linna, taamal Arturi Iste

Teel linna, taamal Arturi Iste

Koju jõudes pakkisime oma ostud lahti – seadsime üles garderoobi, panime akendele õhukesed kardinad ette (et vähendada päevasel ajal naabrite poolset sissevaatamist) ja täiendasime köögivarustust. Ülejäänud õhtu möödus rahulikult, sest olime sellest pikast poeskäigust parasjagu väsinud. Siiski on meil veel endiselt asju, mida meil ei ole, aga oleks vaja, seega on veel vara öelda, et nüüd on kõik olemas.

 

O ja Ü

Advertisements
Categories: Uncategorized | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: