Neljapäev, 18. juuli

Oleme nüüdseks end enam-vähem sisse sättinud oma uude elamisse. Kõik eluks-vajalik on olemas ning oleme kohaga ära harjunud. Mõned omapärasused muidugi on – näiteks ei ole meil veel õnnestunud kraanist saada sooja vett. Boilerit korteris ei ole ja duši jaoks on olemas väike masin, mis ise jooksvalt vett soojendab. Aga köögi ja vannitoa kraanidest sooja vett ei tule. Ühest tuleb külma ja teisest natuke vähem külma, mida võib headel päevadel lausa leigeks kutsuda. Panime seda ka oma eelnevates ööbimispaikades tähele, et mitte alati ei tule soojaveekraanist sooja vett, aga me ei teagi, kas see on normaalne, et meil seda üldse ei tule – ei hommikul, päeval ega õhtul. Praegu see meid veel ei häiri, sest nagu öeldud, sooja duši all saab ikkagi käia. Teoorias oleks muidugi ka tore sooja veega nõusid pesta..

Soojaveemasin

Soojaveemasin

Magamistoa aknast avaneb meil vaade ühiskasutatavasse sisehoovi. See on kõigile elanikele kasutamiseks mõeldud ja mõned kasvatavad seal väikeste peenarde peal kõikvõimalikke taimi, aga valdavalt on tegu hoolitsemata ja täis kasvanud platsikesega, kus harva inimesi käib. Kuna meie korter asub kohe maja nurga sees, siis näeme peaaegu ka kõrvalkorteri aknasse sisse. Täitsa lahtiste kardinatega ei julgegi väga siin elada. Samuti on paljudel siinsetel kohalikel majadel (kaasa arvatud meie omal) veetorud kinnitatud välisseina külge, mistõttu olevat levinud, et röövlid mööda neid väga mugavalt korteritesse sisse murravad. Meie akna kõrvalt jooksevad ka mõned torud, seega ei julge me kodunt ära minnes aknaid lahti jätta.

Vaade magamistoast sisehoovi

Vaade magamistoast sisehoovi

Linnaga oleme ka juba harjunud ja see on meile päris südamelähedaseks saanud. Kesklinnas suudame juba vabalt orienteeruda ja kojugi oskame ilma kaardita tulla. Täitsa linna keskelt on meie koduni umbes pooletunnine jalutuskäik. Läheduses on ka piisavalt poode, et saaks ilusti kõik toiduvajadused rahuldatud. Meie mõistes supermarketeid on linnas vähe. Kõige suuremat toidupoodi võib mahult võrrelda mõne Säästumarketiga, kuid enamus linna toidupoode – ka kõige levinumate kettide omad – on võrdlemisi kompaktsed ja pisikesed. Kesklinnas on ka üks suur kaubanduskeskus, mida võiks võrrelda nii ülesehituse kui hindade poolest Kaubamaja/Viru Keskusega. Riidepoode on ka hästi palju ning kodustega võrreldes odavamaid hindu leiab nii suurtest poodidest kui pisikestest butiikidest. Samas peab mainima, et näiteks jalanõude hinnad on samad mis Eestis, ning toidukaup on ka üldiselt veidi kallim kui kodus.

Eile saime ka teada, et teisipäeval peaksime saama koju päris oma neti, nii et saabub lõpp igapäevastele raamatukogu külastamistele. Ühtlasi tähendab meie sisseseadmine seda, et päevad muutuvad argisemaks ja on vähem huvitavat, mida üles kirjutada ja teiega jagada, aga eks me anname oma parima, et blogi regulaarselt uuendatud saaks.

 

O ja Ü

Advertisements
Categories: Uncategorized | Tags: | 1 Comment

Post navigation

One thought on “Neljapäev, 18. juuli

  1. merlisl

    boileri pildilt on näha, et soojendus on kinnikeeratud.. stop faasis?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: