Teisipäev, 9. juuli

Täna jätkus kohalik kuumalaine. Juba ei-tea-mitmendat päeva tassisime oma suurt vihmavarju kaasas, kuid taevas on siin endiselt sama selge ja sinine, kui saabudes. Üks kohalik teadis rääkida, et nädalavahetusel oli Londonis olnud 31 kraadi ja linnas olevat päris põrgulik olnud viibida. Kahjuks oli kogu meie suvine garderoob ilusti Triinu juures kohvrites ärapakitult, seega saime hakkama nende riietega, mis meil oli ja vedasime üleliigseid (kampsunid ja joped) käevangus kaasas. Kohe hommikul läksime hostelist minema, kogu mammona seljakotis kaasas ja suundusime taas Gorgie (hääldatakse Googi) linnaossa.

Käisime vaatamas üht korterit, mis oli küll välimuselt okei, kuid sealne linnaosa meile väga ei meeldinud. Samuti oli see linnast päris kaugel (jalgsi võttis sinna kohalejõudmine peaaegu tund aega). Pärast seda otsisime välja järgmise korteri asukoha. See asus kohe Koogi kõrvalpiirkonnas Dalry’s (Doolrai), kuid oli linnale tunduvalt lähemal ja sellisel kenal, väiksel elumajasid täis tänaval, mis meile igati muljet avaldas. Korterit näitas meile üks kohalik šoti tädi. See asus kolmandal korrusel (meie mõistes siis neljandal, sest esimest korrust kutsuvad nad ground floor’iks) ja oli palju avaram ja kenam kui eelmised. Vaid põrandad olid veidi nõgusad ja köök tsipa pime (köök asus korteri keskel), kuid muidu oli igati tipp-topp.

Ütlesime sealsamas kohe ära, et tahame seda korterit saada, kuid nagu hiljem selgus, oli raskem osa korteri saamisest veel ees. Tädi transportis meid rõõmsalt oma autoga tagasi kesklinna kontorisse, kus meie juba lootsime lepingutele alla kirjutada ja ehk äkki juba järgmisest päevast sisse kolida. Selle asemel selgitati meile kannatlikult ja korduvalt, et neil kontoris on praegu lepingute sõlmimise ruum kinni ja pealegi kõik on praegu lõunal ja me saame alles järgmisel päeval tulla tagasi, et siis alles alustada läbirääkimisi ja kindlaks teha, kas me oleme piisavalt usaldusväärsed, et meile seda korterit võiks üldse välja üürida. Oliver kahtlustas, et see aeg võeti esimese taustauuringu tegemiseks.

Lisaks anti meile ülesanne tõendada enda maksevõimet ja esitada soovitajad – kuna meil ei ole UK-st ühtegi tuttavat või endist üürileandjat, kes meie eest kõneleks, nõuti, et maksaksime lepingu sõlmimisel ette 3 kuu üüri. Ühesõnaga väga keeruliseks on kogu see asi tehtud. Hetkel tundubki, et kui me ka selle korteri saame, siis ilmselt enne uut nädalat me ikkagi sinna sisse kolida ei saaks. Eks homme selgub täpsemalt, kuidas olukord kulgeb.

Korterijahi tee peale jäid taaskord mõned toredad vanalinna majad

Korterijahi tee peale jäid taaskord mõned toredad vanalinna majad

Ja mõned toredad vanad tänavad

Ja mõned toredad vanad tänavad

Veel maju

Veel maju

Vaade lossile

Vaade lossile

Üks naljakas juurdeehitis

Üks naljakas juurdeehitis

Vanalinnas

Vanalinnas

Nõidade ekskursioonid

Nõiduse ekskursioonid

Ja veel üks maja

Ja veel üks maja

Õhtu möödus meil rahulikult ja ööbisime taaskord samas hostelis. Siiski pidime päeval tube vahetama, sest meie soovitu ei olnud kahel järjestikusel päeval vaba. Toad on seal kõik samasugused, ainult apartementide köögid varustatud väga erineval tasemel. Eelmisel õhtul leidsime ühiskasutatavast köögist kõik vajaliku alates soolast ja õlist kuni pannilabidani. Uues köögis aga pidime kahvliga kuival pannil oma kanakotlette ringi ajama ja magedaid makarone sööma. Õnneks või kahjuks oli see meie viimane õhtu tuttavaks saanud hostelis ning järgmised kaks ööd olime juba broneerinud ühte teise kohta, mis tõotas olla veidike mugavam.

 

O ja Ü

Advertisements
Categories: Uncategorized | Tags: | 1 Comment

Post navigation

One thought on “Teisipäev, 9. juuli

  1. andke oma kvaliteedi tõestuseks oma koolitunnistuste koopiad ja asi oki brooo, ma arvan!!! 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: