Pühapäev, 7. juuli

Pühapäev oli sama soe kui päev varem. Triin rääkis hommikusöögilauas meile ühest lähedalasuvast külakesest ja „salaaiast“ ning intrigeeritud sellest mõttest läksimegi seda otsima. Koha nimi oli Duddingston ning see asus kohe teisel pool Arturi istmikualust. Saime veelkord vulkaani poole kõrguseni tõusta ning ka uued vaated ei jätnud meid külmaks. Mäest alla tulime mööda väikest kitsast rada, mis viis otse Duddingstoni kiriku juurde. See ei olnud nagu meie kirikud, vaid selline hoopis teistsugune, kandilise ja lameda katusega tornikesega. Oli pühapäev ja kirikus rahvast ka, seega ei hakanud teisi segama ja kirikuaeda lähemalt uudistama.

Teel üle Arturi mäe Duddingstoni poole

Teel üle Arturi mäe Duddingstoni poole

Vaade tee pealt

Vaade tee pealt

Ja veel üks vaade

Ja veel üks vaade

Olgu, üks veel

Olgu, üks veel

Kohalik kirik

Kohalik kirik

See-eest leidsime sealt lähedalt järvekaldalt päris korraliku hanede ja partide koloonia, kes samuti head ilma nautisid. Nende idüll kestis seniks, kuni suure jooksuga ilmusid kuskilt kohale kaks väga peenikest hurdalaadset koera, ning linnud panid kõik ühtse meeskonnana järve poole ajama. Natuke maad edasi leidsime veel ühe avaliku aiakese (kuigi Triinu kirjeldatud salaaeda me vist ei leidnudki), kus meie tee peale jäi üks jänes ja kaks tornidega kanakuuti. See koht meenutas küll üht ehtsat Inglise küla ja leidsime sealt ka ühe majakese, mis meile väga meeldis (kuigi korstnaid oleks Oliveri arvates võinud ka paar tükki vähem olla).

Partide ja hanede tiik

Partide ja hanede tiik

Ehtsad Šoti linnud

Ehtsad Šoti linnud

Otsige pildilt üles üks väga suur kastanimuna

Otsige pildilt üles üks väga suur kastanimuna

Ehtne Šoti jänes

Ehtne Šoti jänes

Külatänaval

Külatänaval

Tore maja, millel vaid korstnaid oli veidi palju

Tore maja, millel vaid korstnaid oli veidi palju

Ka üks külatänavatest

Ka üks külatänavatest

Tagasiteel

Tagasiteel

Pärastlõunal otsustasid ka Triin ja teine Oliver välja tulla (nad olid terve nädalavahetuse oma korteris remonti teinud) ja meid sööma viia. Triin kommenteeris, et oma Šotimaal elatud aastate jooksul ei mäletagi ta üldse sellist ilma, nagu sel nädalavahetusel oli. Õhtu möödus lõõgastudes ning tipnes kohaliku kino külastamisega (Eesti suurtes kinodes saaks sama hinna eest küll topeltkoguses käia).

Õhtul läbi linna tagasi kõndides märkasime, kuidas Arturi istmest oli alles vaid jalam, sest ülejäänu oli udu sees. Enne magama jäämist aknast välja vaadates oli olukord lausa nii kaugel, et Arturil ei oleks olnud enam kuskile istuda – udu oli täielikult kõik ära peitnud.

 

O ja Ü

Advertisements
Categories: Uncategorized | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: